Ekowydruk

Hot-stamping złocenie lub srebrzenie wydruków

Hot stamping, czyli złocenie lub srebrzenie wydruków

Hot stamping złocenie lub srebrzenie wydruków

Uszlachetnienie hot-stamping występuje również pod nazwą hot-print oraz termodruk.  Najpopularniejsze z nich to folie metalizowane, w kolorze złotym, srebrnym lub białym. Do wykonania znakowania hot-stamping niezbędne są matryce, oddające kształt wzoru do nadrukowania. Folie posiadają cienką warstwę kleju, który jest aktywizowany pod wpływem temperatury. Trwałe połączenie folii z podłożem (kartonem, skórą naturalną lub ekologiczną, tworzywem sztucznym), następuje poprzez jej wtłoczenie – matryca dociska ją pod odpowiednim naciskiem.

Hot stamping wykorzystuje się do uszlachetniania materiałów – okładek, etui, dyplomów, wizytówek, voucherów, kart menu, certyfikatów, metek, ulotek, bonów. Możliwość odwzorowania dowolnego kształtu, duży wybór folii, a także wysoka trwałość takiego znakowania czyni tę technikę bardzo często stosowaną w poligrafii.  Folie metalizowane, błyszczące, matowe, a także holograficzne, wykorzystywane do zabezpieczania druku. Można wykonać tłoczenie loga, napisów w kolorze złotym, srebrnym, białym, metalicznym, matowym w różnych kolorach.

Produkty na których najcześciej wykonuje się hot stamping

Wizytówki z hot stampingiem

Wizytówki hot stamping. Hot print dodaje im szyku i elegancji. Sprawia że projekt jest znacznie ciekawszy, a sama wizytówka otrzymuje luksusowy wygląd. Logo firmy w kolorze złotym lub srebrnym matowym albo błyszczącym, kojarzone będzie ze stabilnością i poczuciem bezpieczeństwa. Hot-print znakomicie sprawdza się przy wizytówkach jednostronnych i dwustronnych, a szczególnie tych wykonanych na ozdobnym papierze, podkreślając unikalność całego projektu i jego dopracowanie w najdrobniejszych szczegółach.

karty menu, jadłospisy z hot stampingiem

Hot print i karty menu od zawsze idą w parze. Wyróżniająca się nazwa restauracji i jej logo na okładce, pozwala klientowi na dłużej zapamiętać miejsce, w którym się znajduje. Hot stamping może być wykonywany zarówno na okładkach kart menu, jak również na jej kartkach, niezależnie od użytego materiału. Dowolna wielkość znakowania i bardzo duża trwałość, sprawiają że karty menu mogą służyć przez bardzo długi czas, nie nosząc żadnych widocznych śladów zużycia. Termodruk jest odporny na ścieranie, jak również działanie wilgoci oraz niskich i wysokich temperatur.

certyfikaty, dyplomy z hot stampingiem

Wszędzie tam, gdzie ważne jest uzyskanie atrakcyjnego projektu, warto rozważyć zastosowanie znakowania hot stamping. Wtłaczane na gorąco folie ozdobne, stanowią bardzo trwałą formę zdobienia. Certyfikaty oraz dyplomy w połączeniu z termodrukiem, mogą stanowić bardzo ciekawą pamiątkę dla uczestników szkoleń, kursów lub konferencji. Hot-print może służyć do wykonania ozdobnych napisów, logotypów oraz innych powtarzających się elementów. Termodruk może być bezpiecznie zastosowany do wydruków na papierach klasycznych, jak również ozdobnych, z fakturą.

vouchery, bony podarunkowe, karty rabatowe z hot stampingiem

Stworzenie unikalnego i ciekawego projektu jest łatwiejsze, jeśli zastosujemy hot-print. Bardzo duży wybór jednokolorowych folii ozdobnych – matowych, błyszczących lub holograficznych, stanowi bardzo dobrą opcję do wykorzystania na voucherach, bonach podarunkowych i kartach rabatowych. Metoda hot-print jest odporna na ścieranie, dzięki czemu nadruk zachowuje trwałość nawet przy intensywnym użytkowaniu kart, często wyjmowanych i wkładanych do portfela lub kieszeni. Termodruk może mieć indywidualny kształt i zajmować dowolną powierzchnię karty bądź bonu.

Karty świąteczne z hot stampingiem

Okolicznościowe karty świąteczne bardzo często wykorzystują metodę hot-print. Przy jej użyciu mogą zostać wydrukowane życzenia, logo lub pozostałe elementy projektu graficznego. Możliwość użycia kilku kolorów folii – metalizowanych, matowych i błyszczących, pozwala stworzyć bardzo elegancki, a przy tym oryginalny projekt kart świątecznych – na Boże Narodzenie, Wielkanoc lub jubileuszowych.

zaproszenia ślubne, firmowe z logo z hot stampingiem

Chcą Państwo zamówić indywidualne zaproszenia ślubne lub zaproszenia firmowe z logo? Jeśli tak, polecamy wykorzystać hot-print jako jedną z technik uszlachetniania druku. . Duża dokładność w odwzorowaniu detali, umożliwia wykonanie nawet bardzo skomplikowanych projektów, zawierających złożone logotypy.

metki, zawieszki z hot stampingiem

Metki i zawieszki sklepowe zyskają jeszcze więcej elegancji, jeśli uszlachetnimy druk metodą hot-print. Marki dbające o swój wizerunek i dobrą jakość produktów, wybierają termodruk, aby podkreślić najwyższy standard wykonania produktu. Hot-stamping można zastosować do wykonania logotypu, nazwy produkty czy danych adresowych na metce. Folie do termodruku występują nie tylko w kolorze złotym lub srebrnym, ale znacznie większej palecie kolorów metalizowanych lub matowych. Daje to realną możliwość wykonania zdobienia, zgodnego z identyfikacją wizualną Państwa firmy.

koperty z hot stampingiem

Koperty są nieodłączną częścią prowadzenia firmy. Wysyłanie korespondencji do klientów i kontrahentów, można wykorzystać również jako sposób budowania marki i zaufania. Hot-print daje realną możliwość taniego i trwałego uszlachetniania kopert, przy pomocy wtłaczanych na ciepło folii.