Papiery ekologiczne

Papiery ekologiczne

Recykling papieru jest wieloetapowym procesem, na początku którego znajduje się zbieranie i segregowanie makulatury. Posegregowana makulatura trafia do urządzenia zajmującego się jej rozwłóknianiem. Odbywa się to  dużych zbiornikach wypełnionych gorącą wodą. W wysokiej temperaturze włókna celulozowe się rozdzielają i ulegają wstępnemu oczyszczeniu. Papier ekologiczny.

Następnym etapem recyklingu papieru jest mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń. To bardzo ważny etap, ponieważ makulatura w dalszym ciągu może zawierać zszywki, spinacze, nici, a także inne zanieczyszczenia jak np. piasek. Oczyszczanie odbywa się mechanicznie, wykorzystują urządzenia o nazwie hydrocyklon. Kiedy masa celulozowa jest oczyszczona, trafia do sortowania, w której długie włókna oddzielane są od krótkich.

 

Po usunięciu zanieczyszczeń, papier może być odbarwiany i bielony. Etap ten nie jest stosowany przy  produkcji papieru pakowego lub kartonów, w którym brązowe zabarwienie jest dopuszczalne. Natomiast, jeśli papier ekologiczny ma być stosowany do druku materiałów biurowych, to odbarwianie jak najbardziej jest wskazane.

Jednym z ostatnich etapów recyklingu papieru jest jego końcowe oczyszczenie i odwodnienie. Do tych prac wykorzystuje się zautomatyzowane sortowniki oraz prasy i filtry, skutecznie i dokładnie odsączające całą wilgoć zawartą w masie papierowej. Z tak przygotowanej masy zostaje wyprodukowany papier, który drukarnie wykorzystują do druku wizytówek, kopert, broszur, ulotek, plakatów i wielu pozostałych materiałów.

 

Papier ekologiczny SH Recycling jest papierem premium, niepowlekanym, ekologicznym, w 100% wyprodukowanym z makulatury. Występuje w trzech konfiguracjach szarego i brązowego koloru, łącząc ekologiczny i surowy wygląd papieru makulaturowego z wysokojakościowym mocnym papierem z celulozy niebielonej.

W przciwieństwie do papierów typu liner/fluting oraz tektur litych, SH Recycling jest powierzchniowo zaklejony i wykończony, dzięki czemu daje się zadrukować wieloma technikami gwarantując otrzymanie dobrej jakości wydruku. Z powodzeniem nadaje się do przygotowania zaproszeń, broszur, folderów czy kopert, a dzięki swej kolorystyce i wyglądowi z pewnością sprosta oczekiwaniom odbiorców poszukujących produktów eko, lub retro.


 


Papier ekologiczny Remake jest kolekcją nowych ekologicznych papierów FAVINI inspirowanych sektorem mody. Ich skład zawiera do 25% pozostałości ze skór zastępując tym samym włókna celulozowe. Papier dostępny jest u nas w 3 podstawowych barwach. Pozostałości skór widoczne na powierzchni papieru nadają wyjątkowego wyglądu oraz sprawiają że papier jest przyjemny i miękki w dotyku.

W/w produkt rekomendowany jest dla produkcji luksusowych opakowań, kart okolicznościowych o charakterze ekologicznym, wizytówek, broszur, kalendarzy oraz wszelkich druków reklamowych. Z uwagi na swą strukturę podatny jest na bigowanie, cięcie, wykrawanie oraz klejenie. Można go zadrukować wieloma technikami. Doskonale nadaje się do druku atramentowego jak i cyfrowego.


 

Offset cyclus Niepowlekany papier offsetowy, powierzchniowo zaklejany o matowej powierzchni, produkowany w 100% z makulatury pochodzącej z przerobu papieru produkowanego z włókien certyfikowanych FSC (produkt wybielony bez użycia chloru gazowego). Charakteryzuje się dobrymi właściwościami drukowymi, w tym wysoką białością (CIE150), przyjaznym dla oka odcieniem bieli i wysoką nieprzezroczystością.

 


 

Woodstock Betulla jest ekologicznym, niepowlekanym papierem wykonanym w 80% z włókien wtórnych oraz w 20% z celulozy bielonej i zabarwionym w masie na kolor kości słoniowej. Widoczne wtrącenia pochodzące z makulatury nadają papierowi wyjątkowego, ekologicznego charakteru. Papier doskonale sprawdzi się w produkcji modnych w ostatnim czasie ekologicznych zaproszeń, druków reklamowych, gazet i czasopism oraz korespondencji. Woodstock podatny jest na wszelkiego rodzaju procesy wykańczające (cięcie, wykrawanie, klejenie, zszywanie). W ofercie występuje w dwóch gramaturach. Papier nadaje się do druku atramentowego oraz cyfrowego.


 

Crush jest nową linią ekologicznych niepowlekanych papierów barwionych w masie z dodatkiem pozostałości z owoców cytrusowych, kukurydzy, oliwek, kawy, kiwi, orzechów lub migdałów, Dodatki te stanowią ok. 15% składu surowcowego danego papieru i znacząco wpływają na jego charakterystyczną strukturę i wygląd.

Kolekcja papierów Crush doskonale sprawdzi się jako surowiec dla kartek okolicznościowych, wizytówek, zaproszeń, broszur oraz innych materiałów reklamowych.

Papiery te cechuje dobra zadrukowalność oraz podatność na wszelkiego rodzaju procesy wykańczające takie jak: cięcie, bigowanie, wykrawanie itp.

W ofercie dostępne są również koperty na zamówienie.

Papier ekologiczny